Jak czyścić tapicerkę?

Każdy kierowca chce, aby jego auto dobrze się prezentowało. Jeśli Tobie również na tym zależy, powinieneś zadbać nie tylko o zewnętrzne elementy, ale również o tapicerkę wewnątrz pojazdu. Aby pomóc Ci w tym zadaniu, publikujemy kilka porad na temat tego, jak bezpiecznie czyścić fotele w samochodzie.

 

Używaj sprawdzonych środków czyszczących

Auta posiadają tapicerki wykonane z bardzo różnych materiałów. Niekiedy fotele pokryte są skórą, alcantarą, a innym razem welurem. W zależności od tego, jakie tworzywo znajduje się w Twoim samochodzie, musisz dobrać do niego odpowiednie środki do czyszczenia. Nie decyduj się nigdy na użycie preparatów, które nie są przeznaczone do określonego rodzaju tkaniny, gdyż możesz ją trwale uszkodzić. Ponadto przed zastosowaniem jakichkolwiek produktów na całej powierzchni, wykonaj próbę na mało widocznym fragmencie tapicerki. Dzięki temu unikniesz przykrych sytuacji.

 

Nie odkładaj sprzątania na później

Kolejna ważna sprawa to czyszczenie auta na bieżąco. Motoryzacja to nie tylko troska o wewnętrzne elementy samochodu, których prawidłowe działanie zapewnia pasażerom bezpieczeństwo. To również dbałość o komfort podróżnych. Staraj się więc sprzątać samochód co jakiś czas, a gdy tylko pojawi się plama, od razu przystąp do jej usunięcia. Po dłuższym czasie bowiem zabrudzenie wniknie głęboko w strukturę materiału i jego usunięcie będzie bardzo trudne, a może nawet niemożliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *