Jak dbać o karoserię samochodową?

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje auto doskonale się prezentowało, a rdza nie atakowała poszczególnych elementów karoserii, powinieneś na bieżąco troszczyć się o swój samochód. Wbrew pozorom zwykłe, codzienne czynności mają duży wpływ na kondycję lakieru i części znajdujących się pod nim.

 

Proste sposoby na uniknięcie uszkodzeń karoserii

Przede wszystkim, chcąc uniknąć wad i zarysowań na powierzchni swojego samochodu, zwracaj uwagę na to, jak poruszasz się po mieście i gdzie parkujesz. Często to właśnie nieuwaga innych kierowców jest przyczyną wgnieceń w karoserii. Jeśli masz więc taką możliwość, ustaw się w mniej obleganym miejscu, aby ktoś, stając tuż obok Ciebie, nie zarysował Ci lakieru drzwiami.

 

Kolejna sprawa to umiejętne polerowanie i woskowanie auta. Warto nauczyć się przeprowadzać ten proces samodzielnie. Dzięki temu będziesz mógł sam wyeliminować drobne usterki. Pamiętaj, aby najpierw użyć odpowiednie środki do czyszczenia, a dopiero później zabrać się za tworzenie nowej powłoki ochronnej na powierzchni lakieru. Kluczowe jest też ostrożne mycie auta, w taki sposób, by nie zarysowywać karoserii. Najbezpieczniej jest więc samemu zająć się czyszczeniem samochodu. Nawet bowiem myjnia bezdotykowa, może niekiedy uszkodzić bezbarwny lakier na Twoim aucie.