Jak wyczyścić auto przed zimą?

Jeśli zamierzasz garażować swój samochód, to bardzo ważne, aby przed zimą odpowiednio go wyczyścić. Pozostawiony brud ma bowiem bardzo negatywny wpływ na poszczególne elementy pojazdu. Upewnij się, że pozostawiasz auto wypielęgnowane, a gdy nastanie wiosna nie będziesz musiał martwić się kosztownymi naprawami.

 

Zadbaj o czystość karoserii i wnętrza samochodu

Po ostatnim wyjeździe kabrioletem przed zimą, zaopatrz się w środki do czyszczenia i dokładnie oczyść karoserię. Dzięki temu możesz uniknąć jej korozji. Zadbaj również o wnętrze auta, aby nie pozostał w nim brud, który po garażowaniu może niestety wyglądać o wiele gorzej, doprowadzając do nieodwracalnych zniszczeń.

 

Ponadto zatankuj bak do pełna, aby para wodna nie gromadziła się w nim i nie powodowała rdzewienia ważnych części auta. Eksperci radzą również, aby zatkać jakąś szmatką rurę wydechową, żeby para wodna nie przedostawała się do wewnątrz, niszcząc elementy układu. Kiedy już uważnie wyczyścisz każdy element i zadbasz o wymienione kwestie, miej również na uwadze dobro akumulatora. W czasie zimy, niestety, może on ulec trwałemu uszkodzeniu, jeśli nie będziesz dbał o jego podładowanie. Dobrze jest też wykonać wszelkie naprawy przed odstawieniem auta na kilka miesięcy. Dzięki temu, gdy w końcu się ociepli, będziesz mógł od razu cieszyć się wycieczkami swoim autem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *