Jakie powinny być środki do czyszczenia samochodu?

Dbanie o czystość samochodu to bardzo ważna kwestia. Aby jednak prawidłowo się o nią zatroszczyć, trzeba posiadać pewną wiedzę i odpowiednie środki do czyszczenia. Jeśli bowiem użyjesz zbyt inwazyjnych preparatów, możesz na przykład nieodwracalnie uszkodzić tapicerkę. Lepiej jest więc upewnić się, że dany produkt rzeczywiście będzie dobry dla Twojego auta.

 

Sprawdź działanie preparatu

Jeśli chcesz uniknąć uszkodzeń, wynikających z użycia nieodpowiedniego środka chemicznego, najpierw przetestuj produkty, które zamierzasz wykorzystać. Muszą być one na tyle delikatne, aby nie pozostawiły odbarwień na tapicerce lub karoserii auta, w zależności od tego, co chcesz akurat wyczyścić. Już podczas zakupu uważnie przeczytaj informacje na etykiecie wybranego produktu. Inne środki do czyszczenia powinny być bowiem używane do tapicerki skórzanej, a inne do welurowej. Nie kupuj produktów, które przeznaczone są do innych tworzyw niż te, które masz w swoim aucie.

Gdy już znajdziesz odpowiedni środek do samochodu, nim zastosujesz go na całą tapicerkę, wykonaj próbę na niewielkiej powierzchni. Użyj preparatu tylko w mało widocznym miejscu, aby w razie czego nie uszkodzić całej tapicerki.

 

Oczywiście, preparaty do karoserii to zupełnie inna grupa produktów, jednak także używaj ich ostrożnie. Kiedy będziesz je nakładał, upewnij się też, że masz dobrej jakości akcesoria. Nie używaj byle jakich szmatek czy gąbek, gdyż one mogą porysować lakier Twojego auta. Zaopatrz się lepiej w produkty, które są dedykowane do samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *